İkinci El Laptop Fiyatları ve Dikkat Edilecekler

Kaliteli bir laptop satın almak için yola çıktığımızda ancak bütçemizin de kısıtlı olduğu durumlarda ikinci el laptop fiyatları olarak arama yapabilir ve ikinci el laptoplara yönelebiliriz. Ancak ikinci el laptop alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus var. Bunlara dikkat etmeden yapacağımız alışveriş bizi sonrasında çok pişman edebilir. Şimdi dikkat edilmesi gereken bu hususlara bir göz atalım.

Bütçenize uygun ikinci el laptop fiyatları ile gereksiz masraflara girmekten kurtulabilirsiniz.

İkinci El Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizin için dış görünüş çok önemli olmasa bile laptop bilgisayarda fazla çizik olmamasına dikkat etmelisiniz, bununla birlikte çatlak, bükük gibi deformeler de hem göz zevkinizi bozar hem de bilgisayarın öncesinde darbe aldığının göstergesi olabilir. Bilgisayarın en çok dikkat etmeniz gereken parçalarından biri de sabit diskidir. Özellikle özenli kullanılmayan bilgisayarların hdd’lerinde sorunlar oluşabiliyor. Bu sorunlar teknik serviste veyahut basit programlar kullanılarak ortaya çıkartılabiliyor. Laptopun en çok kullandığımız parçalarından olan ekranı da darbe alırsa ekranlarda birçok görüntü bozukluğuna sebep olabiliyor. Aynı zamanda laptop kapağının hasar alması da ekranda kabiliyet eksikliği oluşturabiliyor. Yazılım ve donanım kontrolü de ikinci el laptop fiyatları için çok önemlidir. Özellikle laptopu açarak vaat edilen ram ve hdd gibi parçaları kontrol etmelisiniz. Çünkü bu parçalar ikinci el laptop fiyatları için en fazla değişkenlik gösteren, kolay değiştirilen parçalardır. Bunların sonrasında fatura kontrolü ürünün çalıntı olup olmadığı hakkında bilgi verir. Kutu içeriğinin de hala saklanıyor olması bize kullanıcının laptopa özen gösterdiğini söyleyebilir.

İkinci El Laptopların Batarya Sorunu

İkinci el bir laptop satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de bilgisayarın pilinin performansıdır. Dizüstü bilgisayarların taşınabilir olması sebebiyle pil ömürlerinin yüksek olması kullanılabilirlik açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bir laptopun en çabuk tükenen parçalarından biri pil olduğu için çok çabuk eskimeye yüz tutar. Özellikle kalitesiz bir marka ise bu acı son kaçınılmazdır. Bu gibi durumlarda mağduriyet yaşamamanız için laptop satın alırken şarj performansını kontrol etmeniz ve yeni pil almak için gereksiz masraflara girmemeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Yüksek performanslı ama uygun fiyatlı laptopları görüntülemek için En Ucuz Laptop Fiyatları ile En Yüksek Performanslar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

İkinci El Laptop Fiyatları ve Dikkat Edilecekler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir