99.000 TL Fiyatlı Monster Semruk S7 V6.1.1 17.3″ Oyun Bilgisayarı

Öncelikle kaliteli gaming laptop arayışında olan kişiler için tercih edilebilir bir ürün inceleyeceğiz. Bu ürünün adı Monster Semruk S7. Ancak bu ürün diğer gaming laptoplardan fiyat olarak biraz fazla. Biraz derken espri yapıyoruz tabi ki çünkü 80.000 TL falan daha fazla bir fiyat etiketine sahip. Bu bilgisayar tam olarak 99.000 TL. Yani bu bilgisayarı almak yerine lüks bir araba ya da 1+1 ev almak daha mantıklı gözükebilir. Çok zenginseniz eğer ki ve parayı saçacak bir yer arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kesinlike bu render ve oyun canavarı bilgisayarı alıp sıra dışı deneyimler yaşayabilirsiniz. Ancak cebinizdeki parayı mantıklı bir şekilde harcamak istiyorsanız bu bilgisayarın adını gördüğünüz yerden koşarak uzaklaşabilirsiniz. Peki bu bilgisayarı bu kadar pahalı yapan etkenler nedir şimdi onlara bir göz atalım.

Monster Semruk S7 malzeme kalitesiyle dikkat çekiyor.

İşlemcilerin Şahı İntel İ9-9900K

İntel firmasının coffee lake serisi i9 işlemcisi sadece fiyatıyla yeni bir gaming bilgisayar alabilmenize imkan sağlıyor. Şöyle ki AMD tarafında Ryzen Threadripper işlemci ailesi neyse İntel Core İ9 işlemci de o seviyelerde. Profesyonel kullanıcılara özel olarak üretilmiş olan ve 12 ile 18 çekirdek arasında değişen çekirdek sayısına sahip bu işlemciler Monster Semruk S7 serisine güç veriyor. Böyle bir işlemciye sahip olan bilgisayar kullanırken takılma gibi sarunları zaten aklınızdan çıkarın. Bana sorarsanız istediği kadar takılmadan oyun oynasın ya da işlem yapsın 1 milyon dolarım da olsa bu bilgisayarı satın almam. Çünkü bir bilgisayarın ne kadar üst düzey özelliği olursa olsun bir sınırı vardır. Bir ekran kartı GTX 1080 ise o ekran kartına sahip olan tüm bilgisayarlarda aynı gücü verecektir zaten. Durduk yere 80.000 TL fazla para vermenin anlamı yok değil mi.

Monster Semruk S7 laptopun sahip olduğu işlemci ultra özellikler sunuyor.

NVİDİA GTX 1080 256 Bit

Monster Semruk S7 2 adet 8 GB kapasitesine sahip bellek ile desteklenmiş GDDR5x Nvidia Gtx 1080 256 bitlik grafik işlemcisine sahip. Şöyle söyleyelim ki şu anda dünyada var olan bütün oyunları iki hatta üç kere aynı anda çalıştırır ve oynatır. Özellikle 17.3 ” bir 4k ekrana sahip olan bu bilgisayarda açtığınız oyunları oynamak kim bilir nasıl bir deneyimdir. Bir gün çok zengin olursam tabi ki bu deneyimi yaşamak isterim. Bu ekran kartının öne çıkan özelliği GTX 10 serisi yani en yeni seri ile birlikte üretiliyor olmasıdır. Bu da kısacası şu anlama geliyor ki bu ekran kartı eski nesil ekran kartlarına göre %40 daha fazla performans sunuyor. Soğutma konusunda da oldukça büyük başarılara imza atan bu ekran kartı ile ısınma sorunlarınız tarihe karışacak gibi gözüküyor.

Ekran kartı seçiminde Monster Semruk S7 üst düzey performans sunuyor.

M.2 Sata SSD 512 GB

Bil laptop bilgisayarın olmazsa olmazlarından biri de SSD disklerdir. Harddisklerin yerini yavaş yavaş almaya başlayan SSD diskler yani flash depolamaya sahip diskler gerek bilgisayarın açılış hızlarını gerekse uygulama hızlarını üst düzeyde arttırmaktadır. Manyetik disklerin yaratmış olduğu birçok problemi de rafa kaldıran SSD’lerin tek dezavantajı şu an fiyatları gibi gözüküyor. Şöyle ki aynı kapasiteye sahip harddisk ve SSD diskler arasında yaklaşık olarak 3 katı fiyat farkı olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Monster Semruk S7 modelli oyun canavarına güç veren de m.2 sata ssd 512 gb modeli. Bu SSD disk hem yer kaplamamasıyla hem de hızıyla oldukça ön plana çıkıyor.

SSD disk seçimleriyle Monster Semruk S7 hız konusunda oldukça iddialı.

Güçlü Soğutma Sistemi

Bu bilgisayarın soğutma işlemlerini üstlenen Dual Fan Sistemi iki adet turbo fan ile ısınan donanımları başarıyla soğutuyor ve bilgisayarın performansını bir hayli yükseltiyor. Fan her zaman eşit seviyede çalışmıyor. Düşük performans gereken işlemlerde fan sesini duymanız çok zor ancak render ya da yüksek grafik işlemcisine ihtiyaç duyulan anlarda çift fan sistemi devreye giriyor ve mükemmel bir şekilde soğutma sağlıyor. Monster Semruk S7 modeli ile hayalinizdeki oyunları oynamak artık hayal değil gibi gözüküyor.

Güçlü soğutma sistemine sahip olan bu modelde ısınma diye bir şey yok.

Aydınlatmalı RGB Klavye

Aydınlatmalı klavyenin sunduğu en önemli avantaj gece karanlıkta kullanılabilirliği yükseltmesidir. Yetersiz ışık altında yüksek grafikli oyunları kesintisiz eğlence anlayışı ile sizlere sunan bu laptop modelinin klavye aydınlatmasını  yazılımsal olarak değiştirebilir ve istediğiniz renk konfigürasyonlarında kullanabilirsiniz. Mekanik tuş sesleri ile oyun oynamanın verdiği hazzı ancak oynayanlar bilebilir.

Arkadan aydınlatmalı klavyesi ile eğlencede çığır açıyor.

Bu laptopun en dikkat çekici bir diğer özelliği ise 2 yıl garantisinin yanında ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti vermesidir. Bu cümle bana oldukça garip geldi çünkü 5 yıl değil 10 yıl değil ömür boyu ürününe sahip çıkan bir firmadan bahsediyoruz. Bu hizmeti verecek çok az sayıda teknoloji şirketi olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Kalitesiyle şaşırtan Asus laptop fiyatları başlıklı yazımızı okudunuz mu?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir